Może Cię zaintereować

Podobne

Ciekawe atrakcje na maila!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, a co tydzień dostaniesz świeżą dawkę wypoczynku!

Dodaj
na listę
Znanenieznane
5.0
1

Zespół zamkowo-parkowy Rogów Opolski

Historia zespołu pałacowo–parkowego w Rogowie Opolskim jest niezwykle bogata. Obiekt powstał najprawdopodobniej w XIV w. Otoczony jest parkiem, utrzymanym w stylu angielskim. Spacerując po nim zobaczycie portale zdobione płaskorzeźbami wbudowane w ogrodzenie oraz efektowną altanę ogrodową. 

Obecnie na terenie pałacu znajduje się Wojewódzka Biblioteka Publiczna. Wśród jej zbiorów znajduje się kilka unikatów unikatów m.in.: pergaminowe rękopisy z XIV w., list od angielskiego poety Byrona, czy miedzioryty. Na terenie obiektu, oprócz biblioteki znajdują się luksusowe pokoje i zaplecze konferencyjne. 

Będąc z wizytą w Rogowie Opolskim, warto także zobaczyć przypałacową kaplicę, w której pochowana została rodzina von Haugwitz, będąca jednym z właścicieli obiektu. Grób rodu odnaleziony został w 2010 r. Po ekshumacji ciała złożono w kaplicy. 

Na miejscu

Ogrzewanie
Zaplecze bankietowe / konferencyjne

Odległości

9.5km do taxi

Inne funkcje obiektu

Noclegi

Zespół Zamkowo-Parkowy w Rogowie Opolskim dysponuje 17 miejscami noclegowymi w Domu pod Kogutkiem oraz 11 miejscami noclegowymi w zamku. Wszystkie pokoje mają wysoki standard.
W Domu pod Kogutkiem znajduje sie jadalnia oraz nowoczesna kuchnia. W zamku jest wydzielony pokój, w którym można spożywać posiłki.

Dodaj swoją opinie

Wyślij opinię

Nie jesteś zalogowany

Aby móc komentować musisz się zalogować w serwisie ZnaneNieznane

Zaloguj się...

Opinie użytkowników:

Zespół zamkowo-parkowy Rogów Opolski
Oceń opinię: 0 5 0
2012-10-07 20:07 werner napisał/a:

Krutki pobyt.

W Maju spędzilismy krutki urlop w Rogowskim Zamku ( pod Kogutkiem),jest bardzo ładnie,spokojnie,czysto.Polecamy i w pszyszłosci znowu skorzystamy.

Oceń:
Aby oceniać musisz być zalogowany. Zaloguj się
Twoja ocena