W pobliżu

Może Cię zainteresować

Podobne

Ciekawe atrakcje na maila!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, a co tydzień dostaniesz świeżą dawkę wypoczynku!

Dodaj
na listę
Znanenieznane
3.7
1

Uzdrowisko Jastrzębie Zdrój

Uzdrowisko

Jastrzębie Zdrój znajduje się w południowej części województwa śląskiego i liczy ok. 92 tys. mieszkańców. Do początku lat dziewięćdziesiątych funkcjonowało tu dobrze prosperujące uzdrowisko. Leczono tu przede wszystkim dzieci z chorobami reumatycznymi. Jednak kiedy w mieście zaczęło rozwijać się górnictwo doprowadziło ono do stopniowego obniżania poziomu solanek, aż do ich całkowitego zaniku, a uzdrowisko zostało zlikwidowane w 1994 roku.

Park Zdrojowy

Park Zdrojowy to niezwykle zielony zakątek, zajmujący obszar 18 hektarów. Na jego terenie znajduje się wiele ciekawych drzew z różnych stron świata. Park Zdrojowy może pochwalić się bogactwem sprowadzonych gatunków roślin, m.in.: daglezji zielonej - Ameryka Północna, sosny wejmutki - Ameryka Północna, sumaka octowca - Ameryka Północna czy niezwykle rzadkiego kasztana jadalnego - południe Europy, miłorzębu dwuklapowego - Chiny i żółtnicy pomarańczowej - Ameryka Północna.

Od samego powstania w 1960 roku Park Zdrojowy stanowił niezwykłą atrakcję uzdrowiska. Od początku założenia podzielony był na dwie "części" - uporządkowaną i "krajobrazową", był znacząco większy niż obecny.

W Parku znajduje się wiele zabytkowych, ważnych dla dawnego Uzdrowiska budynków (Dom Zdrojowy, Łaźnie z Galerią Historii Miasta, Pijalnie wód, Masnówka), jest tu też zegar kwiatowy, muszla koncertowa, wielkie szachy dla dzieci i ich rodziców, a także plac zabaw dla młodszych i starszych dzieci. Turystów zachwycają także mostki nad strumyczkami i parkowe ścieżki edukacyjne. Podczas weekendów i w wakacyjne czwartki Goście mogą posłuchać koncertów parkowych.

Na miejscu

Bar kawiarnia
Parking niestrzeżony
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Zwierzęta akceptowane

Odległości

0m do centrum
5m do autobus komunikacji miejskiej

Dodaj swoją opinie

Wyślij opinię

Nie jesteś zalogowany

Aby móc komentować musisz się zalogować w serwisie ZnaneNieznane

Zaloguj się...

Opinie użytkowników:

Uzdrowisko Jastrzębie Zdrój
Oceń opinię: 0 5 0
2011-08-17 17:01 Blueformiaki napisał/a:

Piękna historia miasta Jastrzębie - Zdrój!

Przepiękny Park z piękną historią, którą musimy się dzielić. Wiele się tu zmieniło na przełomie 10 ostatnich lat! Godne polecenia!!!

Oceń:
Aby oceniać musisz być zalogowany. Zaloguj się
Twoja ocena